Megérkezett Magyarországra a svájciak 6 milliós telefonja, ennek kapcsán mutatunk néhány olyan mobilt, amelyik igazi luxusnak számít.
Ha valaki 180 ezerért vesz manapság mobilt, az már nagyon drágának számít, és jellemzően sokan nem értik körülötte, hogy “mi került abban annyiba”. Nos, az igazi luxusmobilok esetében annyi szerencsénk van, hogy ez a kérdés fel sem merül, hiszen a gyémánt és az arany általában drága.
TAG Heuer LINK: drágám, az Android
Ha TAG Heuer, akkor vagy az órák, vagy a nagyon drága luxusmobilok juthatnak az ember eszébe. Ezúttal az utóbbi kör bővült egy taggal: a TAG Heuer LINK modellje végre értékelhető tulajdonságokkal bír, nem csak irtózatosan drága.
A mobil 3.5 colos kijelzőt kapott, melyet a rendkívül strapabíró Gorilla Glass fed. A processzor 1 GHz-es, ez dobogtatja meg az Android nem éppen legújabb, 2.2 Froyo verzióját. A telefonban egyébként minden olyasmi megvan, amiket egy okosmobiltól el szoktunk várni: wifi, gps, 3G és 5 megapixeles kamera. És természetesen minden olyan is, amit nem szoktunk elvárni: a TAG Heuer LINK az órakészítésben már bevált luxusanyagokat alkalmazza mobiltelefonokra, így van benne/rajta titánium, gyémánt és vörös arany, no meg persze krokodilbőr is. A légmentesen zárt ház rozsdamentes sebészeti acélból van és hipoallergén, így az árán kívül a mobil egyetlen tulajdonsága sem válthat ki allergiás reakciókat.Mindemellé jár egy sor TAG Heuer kiegészítő, mint az egyedileg megalkotható képernyő képek, az animációk, a háttérképek, az ikonok és a csengőhangok. A már júliusban nemzetközi kereskedelmi forgalomba került a TAG Heuer LINK Magyarországon hivatalosan mostantól elérhető. A mobil ára 1 770 000 forintért (rozsdamentes acél tok, borjúbőr borítással) vagy 6 810 000 forintért (fekete PVD bevonatos full rozéarany aligátorbőrrel) vásárolható meg. A kerek összegig fennmaradó néhány forintból pedig valószínűleg méltó tokot is találni hozzá.
Millió dolláros bébi
A luxustelefonok azonban ennél általában jóval kevesebbre képesek. Itt van például a Goldvish 2007-ben megjelent, nagyon okos húzással Le Million névre és dollárban erre az árra is hallgató modellje. A megcélzott vevők jelentős részének a VVS-1 fokozatú gyémántminősítés valószínűleg mond is valamit, sokkal több pedig nem is mesélhető el a magyar forintra átszámítva jelenleg éppen 223 millió forintra beárazott, egy darabig a hivatalos Guinness-rekordot is tartó modellről. Íme az első 1 millió dolláros telefon.
Az igazi luxus
Hogy mi az igazi luxus? Például az, ha veszünk egy drága telefont, amit aztán még telefonálásra is nehezen tudunk használni. Ennek remek példája a Samsung által gyártott, Bang & Olufsen márka alatt kiadott Serene. A 1250 dollárba (kb. 280 ezer forint) kerülő mobil annyira kedves, hogy még a kinyitás fáradalmát is megspórolja nekünk, erre ugyanis egy kis beépített motorral szerelték fel. A SIM behelyezéséhez mindenképpen csavarhúzó kell, ezt viszont nem mellékelnek hozzá. További érdekesség, hogy nem tudni milyen megfontolásból, de a kamera a készülék oldalára került, így a telefonálás mellett fényképezésre sem az igazi.
A legdrágább iPhone
Természetesen a legnépszerűbb okosmobil-széria sem kerülhette el a luxusosítást. A legdrágább megoldást iPhone 4S-re még nem adták ki, de 4-esre már igen. A Stuart Hughes brit ékszerész által tervezett iPhone hátulján lévő alma is gyémántból van, méghozzá 53 darabból. A home gomb is gyémántból van, ez pedig egy igen ritka, 7.4 karátos pink darab. Egyébként tényleg azt tudja, mint az iPhone 4, elvégre a turbózott külsőben valóban az Apple mobilja lapul.
Ha valaki így még nem érezné egészen kereknek a dolgot, akkor jó hír, hogy a készülékhez egy egy egyetlen gránittömbből kialakított, 7 kilós tartó is jár. A szett értéke így 5 millió font, azaz 1 milliárd 785 millió forint. Ha kicsit soknak tűnne, megismételném: tok is jár hozzá!
Vertu Cobra: hát, ilyen is volt
Ahogy az Apple profitja mellett mostanában eltörpül a Nokia által behúzott haszon, úgy viszonyul a fenti iPhone-hoz is a Nokia által tulajdonolt Vertu luxusmárka legdrágább készüléke. A mindössze 213 ezer fontos (kb. 76 millió forintos) árcímkével kiadott készülék giccses. Nagyon. A házra tekeredett kígyó szemei smaragdból vannak, testét 439 rubin díszíti. A 2006-ban kiadott Vertu Signiture Cobra-ból mindössze 8 darab készült.
Máshogy drágák
forrás:technet